Czy warto kupić urządzenie wielofunkcyjne?

Rynek komputerowy zmienia się dosłownie z roku na rok w stopniu tak szybkim, że ciężko nad nim nadążyć. Widoczne jest to nie tylko na przykładzie gier komputerowych, lecz również sprzętu typowo biurowego. Przykładowo powszechnie używane dziś drukarki powoli stają się urządzeniami niekompletnymi. Brakuje im bowiem możliwości przenoszenia obrazu do komputera, czyli skanera. I właśnie dlatego powołano do życia urządzenie wielofunkcyjne.

Czym jest urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne to połączenie w jednej obuwie drukarki, najczęściej atramentowej, ponieważ jest ona bardzo mała, oraz skanera. Idealnym przykładem takiego właśnie urządzenia wielofunkcyjnego jest epson l386, który jest jednym z popularniejszych modeli na rynku.
Ogromną zaletą takiego urządzenia jest fakt, że w jednej stosunkowo niewielkiej obudowie, umieszczono dwa urządzenia. Dzięki temu po pierwsze oszczędza się pieniądze, ponieważ kupując osobno skaner i drukarkę, zapłaci się więcej, lecz także oszczędza się po prostu miejsce na biurku.

Czy warto posiadać taki sprzęt jak epson l386?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czy aby na pewno takie urządzenie warte jest zakupu? Przecież jakby nie patrzeć, to co jest najbardziej uniwersalne, traci na jakości każdej z posiadanych funkcji.
Nie w tym wypadku, ponieważ w epsonie l386 zawarte są naprawdę dobrej jakości urządzenia, które niczym nie odbiegają od znacznie droższych i dostępnych osobno modeli.
Na plus takiego zakupu jest również kwestia eksploatacyjna. Wiele osób obawia się, że przykładowo tusz będzie inny niż do zwykłych drukarek, co generować będzie dodatkowe koszta. Nic podobnego, ponieważ kupując i wybierając tusze, można kupić dokładnie ten sam model, który umieszcza się w tradycyjnej drukarce. Powoduje to, że jest on po pierwsze dosyć tani, a po drugie bardzo łatwo dostępny – sprawdź: https://www.drtusz.pl/tusze-do-epson-l386-zamienniki-oryginalne-c-10722061152.html.