Zamiennik czy oryginał – jak wybrać tusz do drukarki atramentowej?

Mimo wciąż rosnącej ilości dokumentów przechowywanych w formie cyfrowej, zapotrzebowanie na wydruki wciąż jest duże. Z tego względu w wielu gospodarstwach domowych i każdej firmie znajduje się minimum jedno urządzenie umożliwiające wydrukowanie niezbędnych dokumentów lub ich skserowanie.

HP DeskJet 2620 tusz oryginalny lub zamiennik

Oryginalne tusze do drukarek oznaczają znacznie większy wydatek niż w przypadku zamienników. Jednocześnie, utarła się obiegowa opinia, że zamienniki mogą doprowadzić do awarii drukarki. Rzeczywiście tak jest – ale tylko w przypadku produktów pochodzących od nieznanych nikomu producentów.

Wiele firm zajmujących się tworzeniem drukarek, produkuje również zamienniki dla oryginalnych tuszów firm takich jak HP. Dlatego też, jeśli odpowiednio dobierze się zamiennik, będzie on działał dokładnie tak samo jak oryginał. To oznacza, że ich stosowanie jest bezpieczne pod pewnymi warunkami – to jest dopasowaniem do modelu drukarki oraz jeśli kartridż zostanie zakupiony od renomowanego, znanego producenta.

Jak wybrać odpowiedni tusz?

Każdy tusz ma swoje oznaczenia i jest przeznaczony do konkretnych modeli drukarek. Szczególnie w przypadku zamienników, należy zachować dużą ostrożność podczas ich dobierania, bowiem nawet pomylenie jednej cyferki lub literki w nazwie modelu może nieść konsekwencje w postaci niedopasowania. Odpakowany tusz może nie zostać przyjęty do zwrotu, dlatego to szczególnie istotne.

Dlatego też przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z informacjami podanymi na opakowaniu. W przypadku oryginalnych tuszy hp 2620, podane będą po prostu nazwy konkretnych modeli drukarek, do których pasują – zobacz na www.drtusz.pl/tusze-do-hp-deskjet-2620-all-in-one-oryginalne-c-10222065032.html. Jednak w przypadku zamienników, częściej stosuje się numer oryginalnego kartridża, który zastępują, dlatego należy wiedzieć, jakie oznaczenie ma wkład pochodzący od producenta drukarki – w tym przypadku od HP.