Skup zużytych tonerów online – jak to działa?

recycleWiększość z nas, ma w swoich domach drukarkę. Jest to urządzenie dość kosztowne – nie tyle z powodu że musimy za nie zapłacić (relatywnie cena takiej drukarki nie jest zbyt wysoka) ale z powodu kosztów tuszu.

W internecie, od pewnego czasu pojawiła się możliwość skupu tonerów. W jaki sposób? Choćby za pośrednictwem dedykowanych serwisów internetowych. Korzystanie z nich jest dosyć proste. Wadą są niestety niskie ceny skupu.

Ale od początku – jak to działa?

  1. Podmiot chcący sprzedać tonery, musi najpierw zarejestrować się w systemie. Przy rejestracji podawane są dane osobowe użytkownika i dane do ewentualnego przelewu.
  1. Internetowy skup zużytych tonerów wyświetla na swojej stronie aktualne ceny każdego z modeli kartridży. Dzięki temu, możemy sami sprawdzić ile na tej transakcji zarobimy.
  1. Podczas wysyłki tonerów, użytkownik serwisu ma obowiązek zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi procederu wysyłkowego. Zwykle polega to na spakowaniu tonerów i wydrukowaniu specjalnej, dedykowanej danej transakcji wkładki.

Internetowy skup zużytych tonerów to w naszym kraju jak dotąd nowość. Niestety, taka oferta jest skierowana głównie dla przedsiębiorstw. „Zwykli” posiadacze drukarek nie zarobią na niej zbyt wiele.

Dodaj komentarz