Trudny wybór pomiędzy drukarką atramentową a laserową

drukarka-hpW dzisiejszych czasach, gdzie komputer stanowi podstawowy element wyposażenia większości domów, drukarki odgrywają bardzo istotną rolę. Dziś nawet listy wysyłane tradycyjną pocztą, pisane są na komputerze. To samo tyczy się dokumentów, czy pomocy naukowych do szkoły.

Kiedy przychodzi do momentu wyboru i zakupu drukarki, stajemy przed wyborem pomiędzy różnymi producentami, konkretnymi modelami, ale przede wszystkim punktem wyjściowym powinno być pytanie, czy ma być to drukarka atramentowa, czy laserowa. Drukarki laserowe kierowane są przede wszystkim do przedsiębiorstw, gdzie drukuje się dużo czarno-białych stron z tekstem. Są one pod tym względem dużo bardziej wydajne. Modele atramentowe z kolei, świetnie nadają się do domowego użytku w przypadkach, gdzie nie drukuje się dużo i czasem zachodzi potrzeba wydrukowania czegoś w kolorze.

Laserowe i atramentowe drukarki różnią się od siebie nie tylko sposobem drukowania, ale również narzędziami eksploatacyjnymi. Kartridże do atramentowych modeli zawierają płynną formę tuszu, a tonery, jak na przykład tonery do drukarki HP, tusz w formie proszku.

Pojemniki atramentowe mają dużo mniejszą pojemność. Oryginalny toner do drukarki HP posłuży nam do wydruku dużo większej ilości materiału niż kartridź do drukarki atramentowej.

Dodaj komentarz