Jak zaoszczędzić na tuszu do drukarki?

Tusze do drukarek atramentowych są sporym wydatkiem. Są jednak sposoby na to, aby za drukowanie płacić jeszcze mniej. O czym warto pamiętać?

Samo urządzenie drukujące czy wielofunkcyjne oferujące druk, skanowanie i kopiowanie nie jest obecnie sporym wydatkiem. Przykładowo, za popularny model wielofunkcyjny HP Deskjet 2130 – https://www.doktortusz.pl/hp-deskjet-2130,k10222045052 przeznaczony do użytku domowego trzeba obecnie zapłacić około 130-150 złotych.

Koszty zaczynają się wtedy, gdy dużo drukujemy, ponieważ za tusze przeznaczone do drukarek atramentowych można zapłacić o wiele więcej niż wartość samego urządzenia!

Zatem, jak można zaoszczędzić na tuszu do drukarki, aby wydruki czarno-białe i kolorowe nie były takie drogie?

HP Deskjet 2130 tusz zamiennik czy oryginał?

Najprostszym sposobem na oszczędność jest wybranie tuszu zamiennika. Za oryginalny tusz HP Deskjet 2130 trzeba zapłacić obecnie od 60 do nawet 90 złotych, a w drukarce mieszczą się dwa tusze, czyli czarny i kolorowy – cenę trzeba wtedy pomnożyć.

Z kolei do drukarki HP Deskjet 2130 tusz zamiennik kupić dostępny jest w cenie około 40 złotych. Cały komplet, czyli tusz kolorowy oraz tusz czarny można mieć w cenie około 80 złotych.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że użytkowanie zamienników w drukarce nadal na gwarancji może spowodować jej utratę. Najbezpieczniej korzystać z zamienników w drukarce po okresie gwarancyjnym.

Jak jeszcze oszczędzać na tuszu do drukarki?
Na tuszu do drukarki atramentowej można oszczędzać jeszcze na inne sposoby.

Przykładowo, koszty druku możemy obniżyć przez zmniejszenie czcionki w dokumencie lub jej zmianę – wtedy możemy wydrukować mniej stron.

Warto także używać dobrej jakości papieru do drukowania, który da wysoką jakość wydruku i nie będzie zacinał się w drukarce – dzięki temu każdy wydruk będzie udany i nie trzeba będzie wykonywać go ponownie.

Dodaj komentarz